Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Centrum czy peryferia - gdzie zamieszkać w Warszawie?

Gdzie zamieszkać w Warszawie? To pytanie zadaje sobie większość młodych osób. Duże miasto kusi swoim tempem życia, wieloma możliwości zarobku i życiowym splendorem. Czy jednak warto zdecydować się na mieszkanie w centrum? A może lepiej wybrać peryferia? Jaka opcja przyniesie nam więcej korzyści i… przyjemności?

Dla kogo jest mieszkanie w centrum?

Z mieszkaniem i pracą w Warszawie często łączy się opcja wysokich zarobków. Nawet osoby młode mogą dostać pracę z satysfakcjonującą pensją. Niezaprzeczalnie jest to plus. Tak samo, jak szybki i bliski dostęp do wszelkiego rodzaju rozrywki i kultury. Kina, teatry, kluby i puby - miasto tętni życiem! Warszawa jest epicentrum rozrywki, nie tylko studenckiej. Jest jednak wiele cech miasta, które niekoniecznie przypadną do gustu każdemu.

Osiedle domów jednorodzinnych

Dlaczego uciekamy z centrum? Wieczne korki to już nieodłączna domena Warszawy. Ogromne miasto to również ogromny ruch, który na dłuższą metę potrafi być bardzo męczący. Klaksony, jaskrawe światła i unoszący się w powietrzu zapach spalin. Nie można też zapomnieć o wysokich kosztach wynajmowania mieszkania w stolicy. Bywa, że jest ono dwukrotnie wyższe, niż w mniejszych miejscowościach. Sporo kosztują też zakupy w Warszawskich sklepach spożywczych. Podsumowując - mimo wysokich zarobków, Warszawa to równocześnie większe wydatki.

Spokój i cisza przedmieścia

Na spokojnych peryferiach miast na pewno odnajdziecie spokój. Jest to wspaniała alternatywa zwłaszcza dla osób młodych, chcących się rozwijać zawodowo, ale także planujących odnaleźć swój własny kąt, w którym można założyć rodzinę. Bliskość do miasta powoduje możliwość pracy w nim, a więc utrzymania wyższej płacy. Wybierając osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą unikamy wysokich kosztów wynajmu czy kupna i utrzymania, jakie ponieślibyśmy podczas mieszkania w stolicy, nie rezygnując tym samym ze swojej “miejskiej” pensji.

Równocześnie, wprowadzając się na nowoczesne podmiejskie osiedle mamy pewność, że nawet na przedmieściach nadal będziemy mieć łatwy dostęp do szkół, placówek kulturalnych, sklepów czy lekarza. Błękitny Józefów to osiedle, które zlokalizowane jest w centrum Józefowa, cichej i pełnej zieleni miejscowości. Warto przejrzeć wizualizacje domów jednorodzinnych w tej okolicy. To nowe osiedle, które powstało przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które z pewnością usatysfakcjonuje każdego - zarówno młodego karierowicza, jak i świeżo upieczonych małżonków. Przestronne domy, pełne światła aż zachęcają do zamieszkania.

Gdzie zamieszkać w Warszawie? Lepiej pod!

Praca w dużym mieście jest zdecydowanie wielkim plusem. Dużo lepsze zarobki, bliskość do marketów, centrów kultury i rozrywki - to zdecydowane zalety takiego rozwiązania. Jeżeli jednak chodzi o mieszkanie i odpoczynek po pracy -  nie każdy musi być fanem odgłosów miasta, ciągłego szumu i korków. Z tego powodu wiele osób podejmuje dobrą decyzję o zamieszkaniu na peryferiach. Kupując dom pod Warszawą na uroczym osiedlu Błękitny Józefów jesteśmy w stanie połączyć plusy pracy w stolicy i mieszkania w jej pobliżu.

Oczywiście wiadomo, że przeprowadzka do nowego domu wiąże się ze zmianami - ale, jeżeli Twoje życie studenckie toczyło się w głośnym i zakorkowanym mieście - odczujesz wielką ulgę ze zmiany lokalizacji. To świetna opcja zarówno dla osób chcących mieć łatwość dojazdu do centrum Warszawy, ale także dla tych ceniących spokój i ciszę. Zielone tereny wokół Osiedla Józefów sprzyjają wyciszeniu i umożliwiają odetchnięcie od hałasu. Warto też podkreślić, że Błękitny Józefów to też inwestycja przyjazna dzieciom, więc jest świetnym wyborem także dla młodych rodziców.

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028