Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Osiedle przyjazne dzieciom - co powinno się na nim znaleźć?

Nabywcami nowych deweloperskich inwestycji są najczęściej młodzi ludzie, a konkretnie młode małżeństwa z małymi dziećmi bądź też planujący w najbliższym czasie powiększenie rodziny. Dla takich par bardzo ważnym aspektem w wyborze inwestycji jest to, by nie tylko oni, ale również potomstwo czuło się dobrze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając osiedle przyjazne dzieciom? Lokalizacja, standard a może obecność infrastruktury użytkowej? Co powinno być kluczowe przy wyborze domu jednorodzinnego, w którym szczęśliwe będą dzieci oraz rodzice? Czy deweloper może wpłynąć na poczucie szczęścia dzieci? Oczywiście, że tak! Tworząc inwestycję, która będzie przyjazna dzieciom. Co musi przewidywać? Podpowiadamy!

Permanenty niedoczas

To, czego często brak współczesnym rodzinom, to czas, dlatego też ważna jest lokalizacja. Osiedle przyjazne dzieciom niekoniecznie musi być w centrum, ale powinno być dobrze skomunikowane. Wbrew pozorom, im dalej od wielkomiejskiego zgiełku, tym lepiej, gdyż dziecko będzie mogło wychowywać się w bezpiecznej przestrzeni z dala od ruchu ulicznego. Współczesny człowiek nie porusza się tylko jednym środkiem transportu. Rodziny posiadają samochody, rowery, chcą mieć szybką i skuteczną komunikację miejską kilka kroków od domu, jak również oczekują przystanku tramwajowego. W zależności od sytuacji poruszają się każdym tym środkiem transportu i osiedle przyjazne dzieciom i rodzicom zapewnia zarówno ścieżki rowerowe, miejsca postojowe jak i przystanki w niedalekiej odległości.

Osiedle przyjazne dzieciom czyli żłobki, szkoły i przedszkola

Na osiedlu przyjaznym dzieciom dostępne są żłobki i przedszkola, tak by rodzice nie marnowali czasu na zbędne dojazdy. To bardzo wygodne i pozytywnie wpływa na postrzeganie osiedla, gdy otwierają się tam tego typu miejsca dla dzieci. Każdy rodzic wie również, że dzieci często chorują, dlatego też na osiedlu dostosowanym do potrzeb najmłodszych znajdują się punkty usługowe typu apteka oraz przychodnia. Na dobrą sprawę do lamusa powinny odejść tzw. “sypialnie” Aktualnie osiedle powinno być całkowicie samowystarczalne, tak by znaleźć tam wszystko co jest konieczne.

Estetyczny wygląd zaletą dla rodziców z dziećmi

Kto z nas chciałby mieszkać na brzydkim i ponurym osiedlu? Mało kto podniesie rękę zachęcony taką perspektywą. Osiedle przyjazne dzieciom musi być ładne. Walory estetyczne osiedla podnosi np. zielone otoczenie mieszkań, parki do których można zabrać dzieci na spacer, krzewy oraz kwiaty, których aktualnie zaczyna brakować w centrum miast.

A co z ruchem samochodowym?

Osiedle stworzone z myślą o dzieciach powinno znajdować się w pewnym oddaleniu od ruchliwych ulic. A na pewno powinny znajdować się tam punkty dziecięcych zabaw czyli np. place zabaw. Parki, w którym bawią się dzieci powinny znajdować się z daleka od ulicy. Zresztą, czy spacer w otoczeniu huczących samochodów, byłby miły? Osiedle przyjazne maluszkom to osiedle bezpieczne, na każdym kroku myśli się o bezpieczeństwie małych ludzi. Osiedle przyjazne dzieciom to gwarancja stworzenia pociechom stabilnego dorastania w przyjaznej atmosferze.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa…

By zapewnić maluchom bezpieczeństwo na osiedlach przyjaznych dzieciom często instaluje się monitoring oraz zatrudnia ochronę, która weryfikuje każdą osobę wchodzącą na osiedle. Niektórzy mogą bojkotować tak daleko posuniętą ochronę, jednak mimo że poniekąd narusza to prywatność, to jednak trudno zaprzeczyć, że osiedla zamknięte są dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne blokowiska.

Przemyślana architektura na osiedlu

Osiedla przyjazne dzieciom są też w dużej mierze przyjazne przede wszystkim rodzicom. Jak to się objawia? Poprzez szerokie chodniki, na których mogą spotkać się bezkolizyjne wózki dziecięce. Niskie krawężniki, które nie utrudniają jazdy wózkiem. Dodatkowo na osiedlach, które są przyjazne dzieciom znajdują się atestowane place zabaw, które w zupełności nie przypominają placów zabaw z dzieciństwa pokolenia lat 90. Krzywe karuzele i skrzypiące huśtawki, które wyglądają jak coś, co ma swoje najlepsze lata dawno za sobą, to już przeszłość. Dziś place zabaw są bezpieczne i stworzone z naturalnych składników, które nie zrobią dzieciom krzywdy. Wystające gwoździe, drzazgi, czy też zardzewiałe zjeżdżalnie nie ma racji bytu na osiedlach dla dzieci i rodziców. Do tego często są zamykane na klucz, tak by np. osiedlowe pieski nie zanieczyszczały piasku w piaskownicy. Starsze dzieci powinny również znaleźć punkt rozrywkowe na takim osiedlu. Dla nich można otworzyć park trampolin, boiska do gry w piłkę, ścianki wspinaczkowe i wiele innych. To właśnie w takich miejscach będą się tworzyć najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa Twojego dziecka.

Ostatnie, ale nie mniej ważne

Sąsiedzi to równie ważny aspekt mieszkania. W nowych inwestycjach z pewnością pojawią się osoby w podobnym wieku, które są na podobnym etapie życia np. również są młodym małżeństwem z małymi dziećmi. To może być początek przyjaźni, a nawet jeśli nie to szczerego i równie pięknego koleżeństwa, które zaowocuje np. wspólną zabawą dzieci lub też podlewaniem kwiatków, w trakcie wakacyjnych wojaży.

Wybór inwestycji, która spełni wszystkie te warunki będzie trudny, lecz nie niemożliwy. Ławki, kwiaty, drzewa, parki i place zabaw - warto zwrócić uwagę na każdy aspekt, ponieważ zakup mieszkania to inwestycja na lata. Zostaniecie tam na wiele lat - warto wybrać najlepszą możliwą opcję.

Zapoznaj się z wizualizacjami domów jednorodzinnych na osiedlu Błękitny Józefów i sprawdź, czy to Twoje miejsce na Ziemi.

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028