Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Przeprowadzka do nowego domu - porady

Kupno nowego domu jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem. Wiąże się z rozpoczęciem nowego życia i budowaniem własnej przestrzeni, w której będziemy mogli stworzyć niepowtarzalny klimat. W tej euforii związanej ze znalezieniem idealnego, przytulnego miejsca dla siebie, często zapominamy, że wiąże się to także z czynnościami, które wystawiają na próbę nawet najbardziej cierpliwe osoby. Przeprowadzka. Zgrozy kryjącej się za tym słowem nie zna jedynie osoba, która nigdy nie przeszła przez koszmar pakowania, przewożenia i rozpakowywania wielkich kartonów. Jak bezboleśnie poradzić sobie z tą koniecznością? Oto parę wskazówek, które sprawią, że przeprowadzka już nigdy nie będzie bolesnym wspomnieniem!

Jak się przeprowadzić i nie zwariować? Przygotuj plan!

Przeprowadzka do nowego domu na osiedle domów jednorodzinnych, odbywająca się w ostatnim momencie to najgorsze doświadczenie jakie można sobie zaserwować. Często wiąże się ona z chaosem, pośpiechem i niepotrzebnym stresem. Przygotowując plan przeprowadzki, oszczędzisz czas i ograniczysz do minimum prawdopodobieństwo przeoczenia czegoś w czasie harmidru związanego z pakowaniem i transportem rzeczy. Warto pamiętać, że przeprowadzka wiąże się nie tylko z transportem pakunków  z punktu A do punktu B. To także załatwianie wszelkich formalności pozwalających na rozpoczęcie nowego życia z poczuciem, że nowy dom faktycznie jest nasz.

Załatwianie formalności związanych z przeprowadzką

Wiele osób zapomina, że jest to jedna z najważniejszych kwestii w czasie wyprowadzki. Załatwienie spraw prawnych i administracyjnych sprawia, że przeprowadzamy się legalnie i zgodnie z prawem. Niweluje to prawdopodobieństwo ponoszenia odpowiedzialności prawnej i finansowej wynikającej z naszego błędu i zapominalstwa. Jeśli przeprowadzasz się na osiedle domów jednorodzinnych, warto poinformować o tym także dostawcę telewizji, internetu, telefonu oraz inne placówki publiczne takie jak bank, administracja czy gazownia. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli chcemy uniknąć problemy z korespondencją kierowaną na nieaktualny adres.

Ustalenie terminu przeprowadzki i dostosowanie swoich działań do założonego planu

Jak już wiadomo, sporządzenie odpowiedniego planu przeprowadzki jest niezwykle istotną kwestią. Warto zacząć go od wyznaczenia terminu przeprowadzki dostosowanego do innych obowiązków. Uwzględniając je, łatwiej będzie zaplanować nam zakupy niezbędnych akcesoriów do przeprowadzki, pakowanie, załatwienie ekipy przeprowadzkowej, a także załatwienie urlopu w dniu przeprowadzki. Ustalając termin przeprowadzki, warto zastanowić się ile czasu może ona zająć. Każdemu zależy na tym, by zamknąć się w jednym dniu, nie zawsze jest to jednak możliwe — zwłaszcza jeśli przeprowadzamy się z jednego osiedla na inne osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą - co może znacząco utrudniać proces przewożenia rzeczy.

Wcześniejsze, dokładne pakowanie i zabezpieczenie rzeczy

O czym pamiętać przy przeprowadzce? Po załatwieniu wszelkich formalności warto rozpocząć pakowanie z odpowiednim wyprzedzeniem. W czasie pakowania często okazuje się, że nie docenialiśmy ilości rzeczy, którą udało nam się zebrać na przestrzeni lat. Problemem jest spakowanie wszystkich dóbr zebranych przez jedną lub dwie osoby, a co dopiero mówić o całej rodzinie? Dlatego warto rozpocząć pakowanie nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Pozwoli nam to uniknąć pospiesznego pakowania, które najczęściej kończy się pozostawieniem wielu istotnych drobiazgów. Pakowanie nie może być przypadkowe i niedokładne. Warto zaopatrzyć się w solidne, odpowiednio oznaczone kartony. Jeśli posiadasz wiele ważnych i delikatnych np. szklanych rzeczy warto je zabezpieczyć, aby nie dopuścić do ich uszkodzenia w czasie przewożenia — idealnie nadadzą się do tego ręczniki czy ubrania. Warto także posortować wszelkie dokumenty, a także zdecydować jakie rzeczy chcemy przewieźć samodzielnie w aucie. Większe i cięższe pudełka oraz meble warto powierzyć firmie przeprowadzkowej.

Należy pamiętać także o tym, że przeprowadzka do nowego domu na początkowych etapach po przewiezieniu rzeczy wiąże się wszechobecnym bałaganem. Z tego względu lepiej przygotować także bagaż podręczny, którym będziemy się posiłkować przez pierwszy okres po przeprowadzce.

Rozpocznij nowe życie bez starych śmieci!

Zastanawiasz się jak się przeprowadzić? Przede wszystkim mądrze! Przeprowadzka do nowego domu to doskonała okazja do segregowania rzeczy i ostateczne pozbycie się tego, co jest nam zbędne w nowym miejscu. Zostaw sentymenty za sobą i pozbądź się tego, co jest niepotrzebne, a jedynie zalegało w starym mieszkaniu lub domu. W czasie pakowania może się okazać, że wiele rzeczy nie będzie pasować do nowej przestrzeni, w której będziemy mieszkać. Posiadając piękny dom, nie chcemy od początku zapełniać go zapełniać tym, co jest zbędne.
Co ciekawe, kupując dom pod Warszawą na malowniczym Osiedlu Błękitny Józefów, możesz sprawdzić jego wygląd wewnętrzny i zewnętrzny, co pomoże Ci w trakcie selekcji. Podglądając wizualizacje domów jednorodzinnych, możesz bez problemu wyobrazić sobie jego wystrój oraz rozmieszczenie swoich rzeczy. Odpowiednie pogrupowanie kartonów ze względu na pomieszczenia usprawni proces rozpakowywania i ograniczy czas spędzony na poszukiwaniu akcesoriów do kuchni, łazienki czy salonu.

Przeprowadzka do nowego domu bywa męcząca, jednak stosując się do przygotowanego planu przeprowadzki ograniczysz stres i oszczędzisz czas przeznaczony na rozmyślanie, o czym pamiętać przy przeprowadzce. Stosując się do powyższych wskazówek, sprawisz, że przeprowadzka będzie miłym wspomnieniem skupiającym się wokół przyjemnych myśli o tym, że czeka na Ciebie przyjemne i spokojne życie w wymarzonym domu.

Zobacz także co powinno znaleźć się na osiedlu przyjaznym dzieciom, by móc dobrze wybrać okolicę do przeprowadzki.

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028