Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Rynek pierwotny czy wtórny? Jak kupować domy w Warszawie?

Rynek pierwotny czy wtórny? Jakie domy bardziej opłaca się kupować w okolicy Warszawy? Czym się kierować i jaką aktualnie dostępną inwestycję warto wziąć pod uwagę? Zapraszamy do lektury!

Zakup domu czy mieszkania to dla większości z nas najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Osoby, które zaczynają rozglądać się za domem zauważają, że spora część nieruchomości z rynku wtórnego zazwyczaj jest nieco tańsza w zakupie jeśli doliczymy pełne wykończenie i umeblowanie po poprzednich właścicielach. Po dłuższej i głębszej analizie może jednak okazać się, że cena za metr kwadratowy domu nie do końca jest kluczowym wyznacznikiem opłacalności takiej transakcji. Czym jeszcze należy się kierować rozważając kupno domu z rynku pierwotnego i wtórnego? Co wybrać jeśli nie chcemy budować domu od zera?

Rynek wtórny czy pierwotny? Kluczowe czynniki przy wyborze domu

Mieszkania i domy z rynku wtórnego można tak naprawdę znaleźć w wielu lokalizacjach - zarówno w mieście, jak i pod nim. Zwykle można się do nich wprowadzić niemal z marszu, a cenę można próbować negocjować. Niestety, nieruchomości oddane do użytku wiele lat temu mogą mieć sporo znaczących wad, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne, a nawet mogą być ukryte przez właściciela i z ich naprawą musimy poradzić sobie sami. Z kolei mieszkanie od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne i można je urządzić według własnych potrzeb. Jednocześnie nie ponosimy kosztów za wyposażenie czy różnego rodzaju rozwiązania, które nam nie odpowiadają. Pozostałe argumenty to między innymi nowoczesna infrastruktura i estetyczny wygląd budynków. Nierzadko koszty użytkowania takiego mieszkania są niższe. Warto też wziąć pod uwagę łatwość późniejszej sprzedaży nowszego mieszkania. Dla niektórych znaczenie ma też trudna do zdefiniowania satysfakcja z bycia pierwszym właścicielem domu. Oczywiście przeszkodą może wydawać się cena nowego domu. Jeśli jednak odliczymy koszty gruntownego remontu (np. koszty wymiany instalacji elektrycznej, grzewczej, hydrauliki, wyburzania i stawiania nowych ścian) oraz uwzględnimy wszystkie plusy wynikające z konkretnej oferty dewelopera, może okazać się, że tak naprawdę jest to również lepsza opcja pod względem ceny.

Natomiast największą bolączką osób szukających domu na rynku deweloperskich jest lokalizacja. Z różnych powodów nowe osiedla powstają w znacznym oddaleniu od centrum, co szczególnie dotyczy większych miast. Dzieje się tak, gdyż miasta są przeważnie gęsto zabudowane, więc powstanie nowych budynków jest fizycznie niemożliwe, a wolne grunty ulokowane najbliżej centrum są zdecydowanie droższe niż te położone na obrzeżach czy dalej poza miastem. Aczkolwiek nie brakuje zwolenników mieszkania z daleka od centrum, a również dla osób, które do tej pory mieszkały w mieście, życie w nowej, spokojniejszej przestrzeni, może stanowić atrakcyjną perspektywę na przyszłość.

A może nowy dom - bliźniak pod Warszawą?

Doskonałym tego przykładem jest inwestycja Błękitny Józefów. Nasze domy pod Warszawą w zabudowie bliźniaczej, leżą z dala od zgiełku miasta. Wyróżnia je bardzo dobra lokalizacja, kameralność, wysoka jakość wykonania i energooszczędność. Oferowana powierzchnia użytkowa domu to 172,16-180,10 m². Zaletą tych bliźniaków na sprzedaż jest też otwarta przestrzeń na parterze, garaże, przestronna działka, a także wyjątkowo spokojny krajobraz. Osiedle otoczone jest zieloną enklawą, głównie drzew sosnowych. Nowe domy w Józefowie to idealna alternatywa dla osób, które oczekują nowoczesnego standardu, komfortu i spokoju, ale nie chcą budować domu na własną rękę. Zainteresowany? Zobacz nasze wizualizacje!

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028