Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Kupno domu krok po kroku. O czym warto pamiętać?

W życiu przychodzi taki moment, w którym miasto zaczyna nudzić. To dokładnie ten moment, w którym stawiasz wygodę, komfort i spokój ponad codzienną rozrywkę i bliskość centrum miasta. To ten sam, w którym cisza i przestrzeń zaczynają stanowić większą wartość niż (na pewnych etapach życia całkiem przyjemny) zgiełk miasta. Wtedy bez wątpienia pozostaje tylko jedno: spojrzeć obiektywnym okiem na okolicę, przejrzeć oferty nieruchomości, obliczyć drogę do pracy, sprawdzić, czy dzieci będą miały w okolicy szkołę i przedszkole, a druga połówka miejsce do rozwijania hobby. Już wiesz, co mamy na myśli, prawda? Najwyższy czas rozważyć kupno domu - przeprowadzimy Cię dziś przez ten proces krok po kroku i doradzimy, na co zwrócić uwagę, a jakich błędów warto unikać.  

Dopasuj przyszły dom do swoich wymagań

Jak wiadomo, kupno domu nie jest decyzją, którą podejmuje się w jeden wieczór. Nawet jeśli zauroczy Cię okolica czy nawet konkretny budynek, zawsze warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim - pomyśl, na czym Ci zależy, a co jesteś w stanie odpuścić. Często lepsza lokalizacja idzie w parze z gorszą jakością lub na odwrót - nieco dalsze umiejscowienie na peryferiach miasta sprawia, że okolica jest urokliwa, koszty niższe a sąsiedzi jakby mniej zestresowani. Nie jest to oczywiście zasada, jednak zanim zaczniesz przeglądać oferty, zastanów się, jakie są Twoje priorytety i najlepiej jasno rozpisz je na kartce, by uzyskać lepszą wizualizację.

Kupno domu na długie lata to skomplikowany wybór i zarazem odpowiedzialność. Z pewnością warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak lokalizacja, kameralność i prywatność, jakość wykonania samego budynku, a także jego energooszczędność. Uzyskanie wszystkich tych elementów w jednym miejscu może wydawać się wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe - jako przykład weźmy chociażby domy, które oferuje nowe, przyjazne osiedle domów jednorodzinnych Błękitny Józefów. Znajduje się pod Warszawą, dlatego w prosty sposób łączy szybki dojazd do centrum (i to stolicy!) z mnóstwem zieleni, przestrzeni oraz ciszą. Marzy Ci się domek z ogrodem, tarasem, balkonem i przestrzenią na samochód, a comiesięczny czynsz za mieszkanie wydaje się nieproporcjonalnie wysoki do warunków, które oferuje lokum? Zainwestuj swoje pieniądze w coś o wiele lepszego: kupno domu, który będzie spełnieniem Twoich marzeń!

Kupno domu krok po kroku - jakich błędów unikać?

Po poprzednim akapicie powinieneś już mniej więcej wiedzieć, od czego zacząć. Tutaj pokrótce wyjaśnimy, jakich błędów na pewno warto unikać, by zapobiec późniejszym komplikacjom.

Przede wszystkim - nie korzystaj z ofert od tych deweloperów, którzy nie wzbudzają Twojego zaufania. Jeśli strona nie posiada podstawowych informacji dotyczących inwestycji, ceny są nieco podejrzane, a sam profil architekta raczej szemrany, szukaj dalej. Nie warto zajmować się ofertami, które mogą wcale nie istnieć. Zwróć uwagę na to, czy na stronie internetowej pojawiają się chociażby wizualizacje powstających budynków. Bez wątpienia dodaje to profesjonalizmu osobie zarządzającej inwestycją, natomiast Tobie zdecydowanie rozjaśni, jak wyglądać może twój potencjalny przyszły dom.

Pamiętaj także, że kupno domu to cały proces, często długotrwały. Nawet jeśli wydaje Ci się, że stan surowy zamknięty jest wystarczający, by zainwestować w nowy dom, nie daj się zwieść - opóźnienia mogą wpłynąć na Twój budżet, a przeciągająca się budowa niepotrzebnie rozstroić nerwy. Co ważne, deweloperzy często posiadają na stronach dziennik budowy, który pomaga śledzić postępy w powstawaniu osiedla. Na ich podstawie łatwo wywnioskować, jak szybko budowa posuwa się do przodu, i postawić bardziej rzeczowe rokowania.

Najlepiej zwróć uwagę na nowoczesne inwestycje, nie istniejące już domy - nigdy nie wiesz, czy obecni właściciele nie ukrywają przed Tobą jakiegoś problemu, którego aktualnie nie widać. Nowe budownictwo cechuje się też dużo większą energooszczędnością, a sąsiedzi wprowadzą się tam wtedy kiedy ty - więc i Tobie, i rodzinie łatwiej będzie nawiązać nowe znajomości.

Kupno domu krok po kroku może wydawać się wyczerpujące, ale jest jednocześnie fantastyczną przygodą - wystarczy, że będziesz odpowiednio do niej przygotowany i zachowasz rozsądek w każdej sytuacji.

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028