Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Jak urządzić dom swoich marzeń?

Decydując się na kupno domu lub mieszkania zapewne masz już wizję swojej idealnej przestrzeni. Czasem pomysł na perfekcyjną aranżację przychodzi do nas dopiero po zobaczeniu konkretnych pomieszczeń. Niestety, bywa też tak, że wizja naszego gniazdka nie pasuje do rozmieszczenia pokoi czy stylu kupionego domu. Jak urządzić dom, który będzie dla nas idealny? Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować.

Jak urządzić dom?

Zastanów się jaki styl aranżacyjny wybrać i trzymaj się go!

W aranżacji domu dopasowanego do naszego gustu istotny jest każdy detal. Począwszy od koloru ścian czy paneli, na meblach kończąc. To wyposażenie i wybrany styl aranżacyjny mówią najwięcej o domownikach i ich guście. Z tego względu, warto być konsekwentnym! Wybierz swój ulubiony styl aranżacyjny, który będzie pasował do ogólnej prezencji domu. Warto wówczas zadbać o to, żeby wnętrze każdego pomieszczenia harmonijnie korespondowało z wybranym stylem aranżacyjnym. Obecnie, niezwykle popularny stał się styl nowoczesny, który bazuje na eleganckim połączeniu szkła, drewna i cegły.

Zadbaj o odpowiednią kolorystykę wnętrz

Jak urządzić dom, aby był wyjątkowo przytulny? W którym aż będzie się chciało przebywać? Przede wszystkim powinien mieć odpowiednią kolorystykę dopasowaną do naszego gustu. Myśl o swoim domu jako o inwestycji długofalowej. Intensywne, jaskrawe barwy są ciekawe i dodają charakteru, jednak po dłuższym czasie mogą stać się drażniące. Uważa się, że kolor pomieszczenia, w którym przebywamy ma wpływ na nasze samopoczucie. Warto więc wybrać barwy pośrednie, które są spokojnym, ale też uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem. Istnieje też wiele ciekawych opcji, które uatrakcyjnią wnętrze i sprawią, że nie będzie monotonne: ozdobna cegła, tynk dekoracyjny, drewniane panele ścienne czy żywy mech pozwolą Ci uzyskać niecodzienny efekt i podbiją wybraną przez Ciebie kolorystykę.

Inspiruj się, ale nie kopiuj!

Przeglądając katalogi domów, często widzimy wnętrza, które zapierają nam dech w piersiach. Wiele osób, decyduje się więc na ich wierne odzwierciedlenie. Warto jednak pamiętać, że stosując taki zabieg, nie będziemy mieć zagwarantowanego zadowolenia! Każdy dom i jego wnętrze jest indywidualną kwestią i to, co sprawdziło się w jednym domu, nie zawsze będzie prezentowało się dobrze w drugim. Katalogi i strony internetowe powinny być inspiracją, ale nie wierną kopią. Zaufaj swojemu gustowi. W miarę możliwości, skorzystaj z porady architekta wnętrz, który zaproponuje Ci rozwiązania pasujące do Twoich wyobrażeń - ale nie tylko. Profesjonalista dokładnie oceni potencjał wnętrz: jego metrażu i rozmieszczenia. Przy małych domach na pewno pomoże wykorzystać każdy metr, aby wszystko spokojnie się zmieściło, ale nie powodowało wrażenia przytłoczenia. Przy większych przestrzeniach pomoże, abyś nie czuł się w nich obco i aby nie były one zbyt puste. Kupując swój wymarzony dom, koniecznie zapoznaj się z wizualizacją pomieszczeń, byś mógł lepiej wyobrazić sobie efekt, jaki chciałbyś w nich otrzymać!

Jak urządzić dom - przytulny ale i praktyczny?

Zadbaj o przestrzeń, odpowiednie oświetlenie i funkcjonalność domu!

Posiadanie pięknego, wielkiego domu nie gwarantuje, że wnętrza będą sprawiać wrażenie przestronnych i dobrze zagospodarowanych. Wiele osób zastanawiających się jak urządzić dom zapomina o tym, jak ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni i oświetlenia. Źle dobrane i ustawione meble mogą przełożyć się na obciążenie wnętrza i zaburzenie jego funkcjonalności. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na domy piętrowe, czy parterowe, warto odpowiednio rozplanować rozmieszczenie mebli, a także dbać zarówno o naturalne, jak i sztuczne oświetlenie domu. Duże i wysokie okna, przeszklenia, wyjście na taras to doskonały pomysł na oświetlenie otwartej przestrzeni na parterze.

Eksperymentuj, rozeznaj się, zaufaj sobie

Nadszedł długo wyczekiwany moment, znalazłeś spokojne osiedle domów jednorodzinnych i planujesz jak urządzić dom, który spełni oczekiwania całej Twojej rodziny. Nie bój się trzymać swojego zdania i realizować własnych pomysłów. Korzystanie z gotowych opcji jest dobre, jednak czasem warto jednak poeksperymentować z materiałami, meblami i rozwiązaniami, które wpłyną na funkcjonalność Twojego domu. Wybierając meble, zrób porządne rozeznanie i wybieraj wyposażenie, które będzie pasowało do stylu, na który się zdecydowałeś. Jeśli nie znasz się na rodzaju oświetlenia i nowoczesnych urządzeniach warto zapytać o radę specjalistów. Dzięki temu wybierzesz to, co najlepiej sprawdzi się przy urządzaniu domu Twoich marzeń!

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028