Nasza nowa inwestycja:
Osiedle domów Błękitny Wawer
sprawdź wolne domy

Domy piętrowe czy parterowe? Jakie wybrać?

Umiejscowienie, spokojna okolica, ale także funkcjonalność wnętrza, optymalne koszty eksploatacji, czy efektowny wygląd - takich cech szukamy, kiedy decydujemy się na kupno domu. Najważniejszymi oczekiwaniami, jakie nowa przestrzeń musi spełniać, są komfort i użyteczność. Nic więc dziwnego, że przyszli właściciele ze skupieniem studiują plan rozkładu pomieszczeń w swoim przyszłym domu, a także zastanawiają się, jaki budynek wybrać - piętrowy, czy parterowy.

Domy parterowe - zalety, wady, wątpliwości...

Domy parterowe zdecydowanie zdają się być łatwiejsze do poruszanie się po nich, lub np. przenoszenia ciężkich przedmiotów - brak schodów sprawia, że nie jest to tak męczące. Brak piętra oznacza, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, więc nawet mimo zajmowania tej samej powierzchni co dom piętrowy - dom parterowy wydaje się bardziej przestronny i jaśniejszy.

Jednak należy podkreślić, że wybór takiego parterowego budynku może w przyszłości sprawić trochę kłopotów i powodów do irytacji. Rozkład wszystkich pomieszczeń na parterze przysporzy problemów z ich podziałem - umiejscowienie sypialni na tym samym poziomie co salon, w którym bywają się spotkania znajomych może być dla niektórych nieco krępujące. Przy wyborze tego typu budynku należy również pamiętać, że nie pozwala on na posiadanie balkonu - który bywa marzeniem wielu osób. Taka opcja istnieje jedynie, gdy zdecydujemy się na wybór domu piętrowego. Nie da się też nie wspomnieć o cenie domu parterowego. Kupno domu to inwestycja, która się zwraca, jednak budynki parterowe, zajmujące większą powierzchnię działki, są zdecydowanie droższe. Lepiej wybierać nowoczesne, piętrowe domy pod Warszawą, które, mimo podobnego metrażu, nie pochłoną aż tyle budżetu.

Wyżej i więcej - domy piętrowe

Dzięki swojej funkcjonalności rozłożonej na dwa poziomy, domy piętrowe zdecydowanie wygrywają z parterowymi. Dwa poziomy to dwa razy więcej możliwości. Dzięki posiadaniu piętra budynek mieszkalny można podzielić na strefy: prywatną - nocną, na piętrze, a także strefę dla gości, dzienną, na parterze. Pozwala to na większą swobodę w planowaniu spotkań i imprez, a także zachowania intymności, balansu i komfortu życia. Dodatkowo warto wspomnieć, że przeprowadzka do nowego domu to najczęściej planowanie rodziny lub jej powiększenia. W piętrowym domu zdecydowanie łatwiej jest znaleźć miejsce dla planowanego dziecka lub na zorganizowanie osobnego pokoju dla kolejnego.

Ważną cechą domów piętrowych, która nie jest zwykle brana pod uwagę, a jest bardzo istotna, to mniejsza powierzchnia dachu, niż jest to w przypadku domów parterowych. Fakt ten sprawia, że dom jest łatwiej, a co za tym idzie - taniej, ogrzać, ponieważ to właśnie przez dach odbywa się największa utrata ciepła.

Jaki dom wybrać?

Lepiej zdecydować się na dom parterowy czy piętrowy? Nie pozostawia wątpliwości, że lepszą inwestycją jest wybór domu dwupoziomowego. Oczywiście, wybierając swoje przyszłe miejsce zamieszkania, warto zastanowić się nad tym poważnie i przeanalizować różne możliwości. Świetną inwestycją dla osób chcących mieszkać pod Warszawą, jest zdecydowanie się na osiedle domów jednorodzinnych w Józefowie - Błękitny Józefów. Wybierając jeden z uroczych, piętrowych domów bliźniaków tam stojących, zyskujemy nie tylko dużą, komfortową przestrzeń i świetny rozkład pomieszczeń, ale także przyjazną, zieloną okolicę, w której można odpocząć i cieszyć się rodzinnym życiem.

Aby zdecydować się świadomie, warto przejrzeć wizualizacje domów na osiedlu Błękitny Józefów. Zachwycają one nowoczesnością i minimalizmem, przez co aż zachęcają do zamieszkania.

Sprzedajemy bez pośredników!

Biuro sprzedaży:
Józefów, ul. Wiślana, róg ul. Błękitnej
tel. 535 160 028